Back to Top
 

ПРО КОНГРЕС

 
 
 
 

Історія Міжнародного Конгресу Двигунобудівників налічує понад сорок років. Розпочавшись з вузькоспеціалізованих наукових конференцій, що проходили в Харкові на початку 70-х років, на цей час Конгрес розвинувся у міжнародний науково-технічний проект, що об’єднує вчених та інженерів з різних країн, зайнятих у сфері двигунобудування.

 
 
 
 

1973 — 1990

 
 
 
 

У 1973 році Каф. 203 Харківського авіаційного інституту ім. Н.Є. Жуковського (ХАІ) провела Першу конференцію з високотемпературних вимірювань, у 1977 – другу, у 1980 – третю, 1980 – четверту, 1983 та 1990 – п’яту та шосту відповідно. Це були вузькоспеціалізовані наукові форуми, переважно присвячені діагностиці ГТД.

 
 
 
 

1995 — 1996

 
 
 
 

Влітку-восени 1995 року С. Єпіфанов (каф. 203 ХАІ) та О. Білогуб (ІМіС) вирішили відродити традиції наукового спілкування та організувати спілкування науковців у сфері двигунобудування, але розширити тематику та розглядати питання не тільки пов’язані з газотурбінними двигунами, але й з поршневими.
Займатись цим питанням став директор Інституту Машин та Систем (ІМіС) д.т.н., проф. Н. Е. Тернюк, який дав назву заходу – «Міжнародні Конгреси Двигунобудівників»
Підготовка зайняла всю зиму, весну та літо 1995 — 1996 р. збирали учасників. У цьому етапі основну роль організації масовості взяв він, д.т.н. О. П. Марченко (Харківський політехнічний інститут, ХПІ). Завдяки його ентузіазму та зарубіжним науковим зв’язкам Конгрес набув статусу Міжнародного.
Місцем проведення вирішили призначити Студентський Оздоровчий Табір «ІКАР» ХАІ у Рибачому, АР Крим, Україна.
На Першому Конгресі, який відбувся у вересні 1996 р., зібралося лише 20 учасників та опубліковано тези їхніх доповідей.

 
 
 
 

1997 — 2014

 
 
 
 

Усі наступні Конгреси регулярно проходили п. Рибаче, АР Крим. За ці роки Конгрес набув своєї популярності серед провідних вчених та інженерів України, Росії, країн ближнього та далекого зарубіжжя. У 2014 відбувся ІХ Міжнародний Конгрес Двигунобудівників, останній, що проводився в п. Рибаче, АР Крим.

 
 
 
 

С 2015 года

 
 
 
 

З 2015 року, у зв’язку з політичною ситуацією в Криму, місце проведення Конгресу було перенесено в курортне селище Коблево, розташоване на Чорноморському узбережжі в Миколаївській області, Україна.

 
 
 
 

БАТЬКИ-ЗАСНОВНИКИ КОНГРЕСУ

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 

Д.т.н., проф. Єпіфанов Сергій Валерійович, зав. каф конструкції авіадвигунів НАКУ «ХАІ»

 

 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 

Д.т.н., проф. Марченко Андрій Петрович, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ»

 

 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 

Д.т.н., проф. Білогуб Олександр Віталійович, професор каф. конструкції авіадвигунів НАКУ «ХАІ»